Laser ve šperkařství

Technický laser - zlatníci, šperkaři, hodináři

Kromě využití technického laseru v zubní protetice využíváme laserový svar i při opravách kovových šperků a hodinek.

Nabízíme pomoc zlatníkům, šperkařům a hodinářům, protože svařování laserem umožňuje svaření kovu i v těžko přístupných místech v blízkosti termolabilních materiálů jako drahé kameny, plasty apod., kde je vyloučeno využití plamene.Dochází totiž pouze k lokálnímu zahřátí kovu.Jsme schopni opravit např. prsteny a náušnice s kameny ze stříbra, oceli, zlata i jiných kovů, pláště a jiné části a součástky hodinek.

Svařujeme do síly kovu cca 5 mm, velikost svařovaných předmětů je omezena velikostí dvířek 10 x 10 cm. Cena závisí na charakteru svaru, množství kusů atd. a domlouvá se individuálně. Obvyklá zaváděcí cena jednoho svaru je cca 250,00 kč. Je možno zasílat i poštou nejlépe jako doporučenou listovní zásilku. U zakázek do 1000,00 kč počítáme poštovné 50,00 kč.Dobírka je 90.00kč.

Naše firma ZNZ DENT,s.r.o. využívá pro svou praxi ve stomatologii,optice a šperkařství již 18 let pulsní technický laser Dentaurum. S jeho pomocí svařujeme různé druhy kovů z Cr Co, Cr Ni, ocel, nerez a různé slitiny Au a Ag. Využíváme technologii laserového svaru, kde laserový paprsek o vysoké energii umožňuje svar bez pájky, svar je čistý bez příměsí, pevný a houževnatý, protože svařování probíhá pod ochrannou vrstvou argonu.

Nabízíme pomoc zlatníkům, šperkařům a hodinářům, protože svařování laserem umožňuje svaření kovu i v těžko přístupných místech v blízkosti termolabilních materiálů jako drahé kameny, plasty apod., kde je vyloučeno použití plamene . Dochází totiž pouze k menšímu lokálnímu zahřátí kovu. Opravujeme prsteny a náušnice s drahým kamenem ze stříbra zlata i jiných kovů, pláště hodinek atd.