Laser v oční optice

Technický laser využíváme kromě zubní protetiky také při svařování zlomených brýlových obrub z titanu a jiných kovů a slitin.Využíváme technologii laserového svaru, kde laserový paprsek o vysoké energii a intenzitě umožňuje svar většinou s adekvátní pájkou.Svar je pevný,čistý a houževnatý, protože probíhá pod ochrannou vrstou argonu.Poškození obruby je v místě svaru minimální v řádu 1-2mm.V současné době máme za 18 let praxe opraveno již téměř 8 000 obrub.

Svařovat obruby lze i v těžko přístupných místech, kde není možné využít letování plamenem.Zahřátí kovu je pouze lokální. Dlouholeté zkušenosti máme při opravách zlomených očnic, svarů mezi očnicí a nosníkem, stranicí a očnicí, ulomených oček a držáků nosníků. Jsme schopni opravit i již dříve neopravitelné zlomené titanflexové nosníky opozdřením zlomeného

Základní cena s poštovným je 500.00kč. Cena s dobírkou je 550.00kč. Při opouzdření stříbrem počítáme příplatek 50-70.00kč. Stejný příplatek je v případě předchozího pokusu o letování, kdy je obruba přepálená se se zbytky pájky nebo tavidla.

Brýle je možné zaslat na adresu: ZNZ DENT,s.r.o., Zdibská 35, 18200 Praha 8, nejlépe jako rekomando.Termín opravy je cca 7-10 dní.

Vzhledem k tomu, že se množí případy, které nám kompikují práci při svařování obrouček, dovolujeme si Vás oslovit tímto dopisem a požádat o spolupráci při řešení těchto problémů:
1. obruby přicházejí často přepálené se zbytky pájky či tavidla nebo se zbytky vteřinového lepidla.To samozřejmě snižuje úspěšnost svaření ,a my často přebíráme odpovědnost při snaze svařit často beznadějné případy.Prosíme v takovém případě o telefonát před posláním, abychom se domluvili. V případě titanu se raději nepokoušejte o pájení.
2. Někdy přicházejí obtížně opravitelné případy např.uprostřed prasklé nosníky,velmi tenké titanflexové obruby.Prosíme také o telefonický kontakt.Tyto případy lze často svařit pouze"opouzdřením" zlomeného místa stříbrem.
3. Často chybí specifikace kovu nebo není přesné označení.Pokud si nejste jisti , zavolejte prosím předem.
4. Posílejte prosím raději obruby beze skel,aby se transportem nepoškodily.
Tyto všechny problémy zdržují naši práci a tím i rychlost dodání oprav.

Ceník
Popis Cena
Svar titanu 450 Kč
Svar s poštovným a balným 500 Kč
Svar s dobírkou 550 Kč
Příplatky 50-70 Kč
Výměna nosníku 100 Kč
Zesílení celého nosníku 100 Kč